Pan Klimek

+48 533 606 455

Logo Pan Klimek

Od czego zależy koszt klimatyzacji? Podpowiadamy.

Od czego zależy koszt klimatyzacji? Podpowiadamy.

Od czego zależy koszt montażu klimatyzacji?

Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzyła się wysokimi kosztami. Obecnie ceny są o wiele bardziej przystępne i na luksus chłodnego powietrza w lato, może pozwolić sobie coraz więcej Polaków. Ale co wpływa na koszt montażu?

Koszt zależy m.in od:

  • producenta urządzenia,
  • modelu klimatyzatora,
  • mocy wybranego modelu,
  • zakresu funkcji, jaki oferuje,
  • długości instalacji klimatyzacyjnej.

Warto wiedzieć, że na cenę bardzo duży wpływ ma także wygląd urządzenia – jeśli zależy nam na designie i nie zdecydujemy się na standardowy wygląd urządzenia, należy wziąć pod uwagę wyższe koszty. Bardzo ważna przy wycenie jest również powierzchnia, jaka ma być schładzana – im większa, tym większą moc powinno mieć urządzenie lub więcej urządzeń należy zamontować. Umiejscowienie jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej, a więc ich odległość od siebie, będzie determinowała długość instalacji. A ta także będzie mieć wpływ na wycenę.

Ostatnią kwestią jest również doświadczenie i stabilna sytuacja firmy, która zajmuje się instalacją klimatyzacji. Zdarza się, że nagle na rynku pojawia się firma, która montuje urządzenia w niezwykle konkurencyjnej cenie, odbiegającej od średnich cen. Niestety często dosyć szybko okazuje się, że pozostaje na rynku bardzo krótko.

Chcesz poznać dokładną cenę montażu i zakupu klimatyzacji w Twoim mieszkaniu? Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wizję lokalną oraz wycenę.

Popularne wpisy

Rozważasz montaż klimatyzacji?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Odpowiadamy bardzo szybko

biuro@panklimek.pl

Zastanawiasz się ile będzie kosztować klimatyzacja?

Więcej artykułów

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na bezpłatną konsultację lub wycenę.

biuro@panklimek.pl