Pan Klimek

+48 533 606 455

Logo Pan Klimek

Czym jest rekuperacja?

Czym jest rekuperacja?

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Innymi słowy – system służący do wymiany powietrza w Twoim domu tak, by zawsze było ono świeżutkie i w dodatku ogrzane.

Co zatem zyskujemy montując REKUPERACJĘ? Otóż:

  • oszczędność pieniędzy (ograniczenie kosztów ogrzewania) – przy standardowej wentylacji świeże powietrze nie jest ogrzewane zanim dostanie się do domu, a więc źródło ogrzewania musi zużyć więcej mocy na utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu,
  • czyste i świeże powietrze, sprzyjające dobremu samopoczuciu podczas przebywania w domu – o tym jak ważny jest dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń chyba każdy już wie,
  • systematyczne usuwanie wilgoci (a więc brak grzyba i pleśni).

Zdarza się, że właściciele nowych nieruchomości, często rezygnują z założenia rekuperacji, uzasadniając decyzję wysokimi kosztami inwestycji w urządzanie domu. Jednak często, już po zamieszkaniu, wracają do tematu i proszą o ponowną wycenę rekuperacji, ze względu na nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach, wyłaniającego się grzyba czy pleśń. To niestety wiąże się z koniecznością powrotu do przeszłości, czyli znowu REMONT. Montaż rekuperacji wymaga bowiem wykonania np. przewiertów, czyli tzw. prac brudnych.

Dlatego doradzamy dwukrotne przemyślenie kwestii rekuperacji na etapie budowy czy remontu. Obecnie, przy nowoczesnym budownictwie mamy do czynienia z bardzo szczelnymi domami, co dodatkowo wpływa na konieczność posiadania jakiejkolwiek wentylacji.

Jeśli chodzi o wentylację mechaniczną, oczywiście – służymy pomocą 🙂

Popularne wpisy

Potrzebujesz wyceny instalacji wentylacji mechanicznej?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Odpowiadamy bardzo szybko

biuro@panklimek.pl

Zastanawiasz się nad rekuperacją?

Więcej artykułów

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na bezpłatną konsultację lub wycenę.

biuro@panklimek.pl