Pan Klimek

+48 533 606 455

Logo Pan Klimek

Rodzaje klimatyzatorów

Rodzaje klimatyzatorów

Rodzaje klimatyzatorów

Czy wiesz, jakie rodzaje klimatyzatorów są dostępne na rynku? Niektóre cieszą się dużą popularnością, inne mniejszą, każdy ma swoje plusy i minusy. Poniżej kilka słów o każdym z rodzajów klimatyzatorów:

  • Split – jedna wieszana na ścianie jednostka wewnętrzna, połączona z jednostką zewnętrzną.
  • MultiSplit – czyli jeden agregat zewnętrzny, który zasila pracę kilku jednostek wewnętrznych, zamontowanych w pomieszczeniach.
  • Konsola – urządzenie przypodłogowe, przypominające wyglądem grzejnik połączone z jednostką zewnętrzną. Zwykle wybierana, kiedy nie ma możliwości zastosowania klimatyzatora ściennego, np. przez skosy na poddaszu.
  • Kaseta – jednostka wewnętrzna umieszczana jest w suficie podwieszanym. Umożliwia rozprowadzenie powietrza w czterech różnych kierunkach.
  • Kanały – to systemy kanałów, które rozprowadzone są w całym chłodzonym budynku. Taki montaż wiąże się z pracami remontowymi, więc najlepiej rozwiązanie to wprowadzać w fazie projektowania budynku.
  • Przenośny – montujemy go samodzielnie, choć słowo „montaż” jest tu użyte nieco na wyrost, ponieważ to dwie proste czynności: wystawienie rury za okno i włożenie wtyczki do gniazda. Jak nazwa wskazuje, jest to urządzenie, które może zmieniać miejsce.

Jeżeli nie wiesz jaki rodzaj klimatyzacji będzie dla Ciebie odpowiedni – zdaj się na wykonawcę. Podczas wizji lokalnej powinien on opowiedzieć jakie możliwości montażowe istnieją w danym miejscu, a także wskazać różnice między poszczególnymi rodzajami klimatyzacji oraz ich cenami.

Popularne wpisy

Potrzebujesz pomocy z serwisem klimatyzacji?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Odpowiadamy bardzo szybko

biuro@panklimek.pl

Jaki klimatyzator wybrać?

Więcej artykułów

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na bezpłatną konsultację lub wycenę.

biuro@panklimek.pl