Pan Klimek

+48 533 606 455

Logo Pan Klimek

Gdzie umieścić jednostkę wewnętrzną klimatyzatora?

Gdzie umieścić jednostkę wewnętrzną klimatyzatora?

jednostka-wewnetrzna-klimatyzatora

Czy wiesz, że od prawidłowego usytuowania jednostki wewnętrznej klimatyzatora (inaczej parownika) w pomieszczeniu zależy nie tylko Twój komfort, ale także efektywność pracy urządzenia?

Miejsce na klimatyzator nie powinno być przypadkowe. Podpowiadamy, gdzie najlepiej umieścić jednostkę wewnętrzną, czyli urządzenie znajdujące się wewnątrz domu lub mieszkania.

  1. Warto umieścić urządzenie w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Dobrym rozwiązaniem jest sypialnia, w której spędzamy całą noc, bądź salon, gdzie zwykle spędzamy najwięcej czasu za dnia.
  2. Kolejnym ważnym kryterium jest położenie pomieszczeń względem stron świata. Ściślej mówiąc, chodzi o nasłonecznienie danego pokoju. Pomieszczenia, które w ciągu dnia są najmocniej nasłonecznione i najbardziej się nagrzewają, siłą rzeczy prawdopodobnie wymagają chłodzenia.
  3. Urządzenie powinno być zamontowane tak, aby zapewnić swobodny obieg powietrza w pomieszczeniu. Nie powinno się go zasłaniać meblami, firankami, zasłonkami.
  4. Należy unikać wieszania parownika idealnie naprzeciwko miejsc, w których przebywać będą domownicy, np. naprzeciwko kanapy czy stołu w jadalni. W takim przypadku zimne powietrze będzie wiać na osoby znajdujące się w pomieszczeniu. To nie jest ani komfortowe, ani zdrowe.
  5. Klimatyzator nie powinien być umieszczony w miejscu, gdzie bezpośrednio padają promienie słoneczne ani w pobliżu lodówki. W tych miejscach temperatura może odbiegać od tej, w reszcie pomieszczenia. Ma to wpływ na sprawność działania czujnika temperatury.

Ostateczna decyzja dotycząca lokalizacji urządzenia klimatyzacyjnego powinna być podjęta wspólnie z fachowcem. Podpowie on, gdzie umieścić zarówno jednostkę wewnętrzną, jak i zewnętrzną.

Popularne wpisy

Potrzebujesz pomocy z umieszczeniem klimatyzatora?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Odpowiadamy bardzo szybko

biuro@panklimek.pl

Potrzebujesz porady fachowca?

Więcej artykułów

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na bezpłatną konsultację lub wycenę.

biuro@panklimek.pl