Pan Klimek

+48 533 606 455

Logo Pan Klimek

Montaż pompy ciepła w domu

Montaż pompy ciepła w domu

montaz-pompy-ciepla

Pompa ciepła – to teraz temat na topie i… trudno się dziwić. W końcu koszty związane z ogrzewaniem budynków przy użyciu pieca na paliwo stałe od jakiegoś czasu dosłownie wariują. Można by odpowiedzieć, że przecież prąd też do najtańszych nie należy. Jednak mimo to, realnie w większości przypadków prąd i tak ostatecznie jest tańszym od pozostałych źródłem ciepła.

A dodatkowo, jeśli jesteśmy wyposażeni w fotowoltaikę i dołożymy pompę ciepła – to można powiedzieć, że z tej nieprzyjemnej sytuacji wychodzimy obronną ręką. Właśnie dlatego warto zgłębić temat i przemyśleć taki scenariusz. Przy dzisiejszych kosztach ogrzewania domu innymi metodami, okazuje się, że taka inwestycja zwraca się szybciej niż kiedykolwiek.

Ale jak się tego zabrać, od czego zacząć? Oto kilka wskazówek na start:

  • w internecie można znaleźć wiele porównań, opisów czy porad – pamiętajmy, że znajdziemy prawdziwe, ale i nieprawdziwe informacje, warto więc skonsultować sprawę ze specjalistą,
  • musisz wiedzieć, że montaż pompy dotyczy instalacji freonowej i elektrycznej, ale także hydraulicznej – dlatego wybierając firmę świadczącą usługi montażu, pamiętaj, aby znała się na obu tych instalacjach,
  • uważaj na doradców proponujących fantastyczne, gigantyczne dofinansowania – oczywiście można uzyskać dofinansowanie, ale trzeba spełnić pewne warunki – nie daj się oszukać i sprawdź u źródła – np. na stronie rządowej.

A jeśli chodzi o przyjemniejsze sprawy – w kwestii montażu powietrznej pompy ciepła, możesz na nas liczyć. Ale, żeby nie było – nie bierzemy się za coś, na czym się nie znamy. Przy montażach pomp ciepła współpracujemy z polecanym przez nas hydraulikiem – Panem Danielem, który prowadzi firmę HydroPrzerwa. Hydraulicy zajmują się hydrauliką, a my instalacją freonową. A klient… ma wszystko z głowy.

Popularne wpisy

Potrzebujesz doradztwa przy wyborze pompy ciepła?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Odpowiadamy bardzo szybko

biuro@panklimek.pl

Chcesz porozmawiać o montażu pompy ciepła?

Więcej artykułów

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na bezpłatną konsultację lub wycenę.

biuro@panklimek.pl