Pan Klimek

+48 533 606 455

Logo Pan Klimek

Czy klimatyzacja jest odpowiednia dla alergików?

Czy klimatyzacja jest odpowiednia dla alergików?

Czy klimatyzacja jest odpowiednia dla alergików?

Leczenie alergii to przede wszystkim unikanie alergenów i zażywanie leków łagodzących jej objawy. Czy wiesz, że dla osób cierpiących na alergię, klimatyzator może działać zbawiennie?

Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne są wyposażone w odpowiedni zestaw filtrów, które pomagają wyłapać z powietrza bakterie, kurz, pyły oraz wirusy, roztocza i alergeny. Warto zwrócić uwagę na to, czy dany model wyposażony jest w jonizator powietrza, czyli aktywny filtr elektrostatyczny, który dzięki jonom ujemnym wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia powietrza, które są następnie neutralizowane.

Jeśli mówimy o klimatyzacji dla alergików, należy także wspomnieć o ważnym czynniku. Klimatyzator musi być regularnie serwisowany! Podczas cyklicznego przeglądu i czyszczenia, urządzenie jest także odgrzybiane. Jeśli zaniechamy tej czynności, to powietrze wydobywające się z jednostki wewnętrznej, będzie nieświeże i szczególnie uciążliwe dla alergików i astmatyków.

Podczas wyboru klimatyzatora dla alergika warto skonsultować się z ekspertem. Pomoże on wybrać odpowiedni sprzęt oraz doradzi w jaki sposób o niego dbać, aby zapewnić czyste powietrze w domu.

Popularne wpisy

Potrzebujesz pomocy w wyborze klimatyzatora?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Odpowiadamy bardzo szybko

biuro@panklimek.pl

Potrzebujesz porady?

Więcej artykułów

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na bezpłatną konsultację lub wycenę.

biuro@panklimek.pl